Μια ιδιαίτερη εκδήλωση από τον ΟΠΑΠ για το νέο γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια
Ο ΟΠΑΠ και η ΠΑΕ ΑΕΚ ενώνουν τις δυνάμεις τους για το νέο γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια, το οποίο ονομάζεται OPAP ARENA.
Ο πρόεδρος της εταιρίας real estate “Dimand”, Δημήτρης ΑνδριόπουλοςO διευθύνων σύμβουλος και εκπρόσωπος της ΑΕΚ, Μηνάς Λυσάνδρου
Η συμφωνία ονοματοδοσίας του νέου γηπέδου παρουσιάστηκε σε ειδική εκδήλωση, την Τετάρτη 22 Ιουλίου 2020, στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος. Παραβρέθηκαν η διοίκηση του ΟΠΑΠ, σύσσωμη η οικογένεια της ΑΕΚ, μεγάλες δόξες του ελληνικού αθλητισμού, εκπρόσωποι του καλλιτεχνικού κόσμου και μέσων μαζικής ενημέρωσης.
Είναι η πρώτη φορά στην Ελλάδα, που μια εταιρεία συνδέει το όνομα της με ένα αθλητικό κέντρο. H OPAP ARENA θα είναι ένα από τα πιο σύγχρονα ποδοσφαιρικά γήπεδα στην Ευρώπη και αποτελεί μία από τις μεγαλύτερες επενδύσεις σε αθλητικές υποδομές στη χώρα μας τα τελευταία χρόνια.
Εύη Φραγκάκη, Έλλη Κοκκίνου και Έλενα ΓαλύφαΜαρία Κορινθίου και Γιάννης Αϊβάζης. Δημήτρης Μελισσανίδης και Massimo CarreraΟδυσσέας Χριστοφόρου, Kamil Ziegler, Milena Zieglerova, Eliska Zieglerova, Jan Karas, Σπύρος ΦωκάςΠαναγιώτα Βλαντή και Κώστας ΜαρτάκηςΝίνα ΛοτσάρηΓιώργος Βάλαρης και Βίκυ ΚάβουραΧριστίνα ΜπόμπαΚατερίνα Ευαγγελινού, Ναυσικά Παναγιωτακοπούλου, Έβελυν ΚαζαντζόγλουΚώστας Μαρτάκης και Έλλη ΚοκκίνουΓρηγόρης Γκουντάρας και Ναταλί ΚάκκαβαΧάρης Ντάβλας και Έλενα ΓαλύφαMilica Milinovic και Νάταλι ΘάνουΚατερίνα Ευαγγελινού, Έβελυν Καζαντζόγλου, Χριστίνα Μπόμπα, Ναυσικά ΠαναγιωτακοπούλουΠαίκτες της ΑΕΚDaniele Verde, Sergio Ezequiel AraujoΟ Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος ΟΠΑΠ, Οδυσσέας Χριστοφόρου με την ομάδα του