Novasports: Αθλητικό υπερθέαμα!

Ένα μοναδικό αθλητικό αποκλειστικό super θέαμα περιμένει τους συνδρομητές Novasports αυτή την εβδομάδα!

Για τους φίλους του ελληνικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, δεσπόζουν τα «αιώνια» ντέρμπι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (11/5, 21:00) και ΠΑΟΚ – Άρης (11/5, 18:30) για την εμβόλιμη 8η αγωνιστική των PlayOff του πρωταθλήματος της SuperLeague Interwetten, ενώ το Σάββατο 14/5 ακολουθούν τα ντέρμπι Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (20:00) και Άρης – ΑΕΚ (20:00) για την 9η αγωνιστική με το ενδιαφέρον πλέον να στρέφεται στη «μάχη» για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

 Στα ευρωπαϊκά γήπεδα ποδοσφαίρου, ξεχωρίζει ο τελικός του Coppa Italia, Γιουβέντους – Ίντερ (11/5, 22:00) με τους «μπιανκονέρι» να διασταυρώνουν τα ξίφη τους με τους «νερατζούρι» στο «Ολίμπικο» της Ρώμης, επιδιώκοντας να σηκώσουν το τρόπαιο στον ιταλικό ουρανό.Στα μεγάλα πρωταθλήματα φτάνουμε λίγο πριν το φινάλε της σεζόν και σε LaLiga Santander, Bundesliga και Ligue 1 οι αγώνες θα διεξαχθούν την ίδια ώρα με το Novasports να προσφέρει μοναδικό ποδοσφαιρικό θέαμα Λεπτό προς Λεπτό και σε παράλληλη μετάδοση μέσα από τις εκπομπές «Η Ώρα των Πρωταθλητών» και «MatchdayLive», ενώ για την καλύτερη θέαση θα ανοίξει και extra κανάλια. Η γερμανική Bundesliga «παίζει μπάλα» με την 34η αγωνιστική το Σάββατο 14/5 (16:30), η γαλλική Ligue 1 ακολουθεί το ίδιο βράδυ (22:00) με τις αναμετρήσεις της 37ης αγωνιστικής, ενώ την Κυριακή 15/5 (19:30) είναι η σειρά της ισπανικής LaLiga Santander με την 37η αγωνιστική. Η LaLiga έχει αγωνιστική δράση νωρίτερα και το τριήμερο 10/5-12/5 με τους αγώνες της 36ης αγωνιστικής.

Για τους φίλους του μπάσκετ έφθασε η ώρα του τελικού 7DAYSEuroCup με τη Βίρτους Μπολόνια να διεκδικεί το τρόπαιο από την frutti extra Μπούρσασπορ (11/5, 21:30).

 

Αγώνες Πυγμαχίας: Global TitansDubai 2022

 Παράλληλα, έναν επικό αγώνα μποξ θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν σε αποκλειστική τηλεοπτική μετάδοση οι συνδρομητές του Novasports το Σάββατο 14/5. O θρυλικός Floyd Mayweather, ένας από τους καλύτερους μποξέρ στην ιστορία του αθλήματος, θα αναμετρηθεί με τον αήττητο “Dangerous” Don Moore! Το event Global Titans θα διεξαχθεί στο ελικοδρόμιο του εντυπωσιακού Burj Al Arab στο Ντουμπάι, θα ξεκινήσει στις 21:00 με αγώνες άλλων μποξέρ και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Start.

 Τρίτη 10 Μαΐου

18:00 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Φάση των «64», Novasports6 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander, 36η αγωνιστική: Βαλένθια-Μπέτις, Novasports Prime σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

20:00 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia, Novasports6 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Γρανάδα-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Novasports1 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Μπαρτσελόνα-Θέλτα, Novasports Prime σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

 

Τετάρτη 11 Μαΐου

17:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

18:30 Ελληνικό πρωτάθλημα SuperLeague Interwetten, PlayOff 8η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Άρης, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη και ρεπορτάζ των Κωστή Μπότσαρη, Ευγένιου Δαδαλιάρα και Θωμά Μίχου

19:30 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Φάση των «32», Novasports6 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

20:00 Ισπανικόπρωτάθλημα LaLiga Santander: Οσασούνα-Χετάφε, Novasports1σε περιγραφή τουΝίκου Τζουάννη

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Αλαβές-Εσπανιόλ, Novasports Start σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

20:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος, Novasports Prime με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

21:00 Ελληνικό πρωτάθλημα SuperLeague Interwetten: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή των Ηλία Βλάχου και Ισίδωρου Πρίντεζη, ανάλυση του Γρηγόρη Παπαβασιλείουκαι ρεπορτάζ των Βασίλη Κωνσταντόπουλου, Γιώργου Αργυρόγλου και Διονύση Στρούμπου

21:00 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie, 33η αγωνιστική: Άγιαξ-Χερενφέιν, Novasports3 σε περιγραφή του Άρη Γεωργίου

21:00 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Άιντχοφεν-Ναϊμέγκεν, Novasports News σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

21:30 7DAYSEuroCup Τελικός, Βίρτους Μπολόνια-frutti extra Μπούρσασπορ, Novasports4 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

21:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Σεβίλλη-Μαγιόρκα, Novasports5 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:30 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Φάση των «32», Novasports6 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

22:00 Ιταλικό Κύπελλο Coppa Italia, Τελικός: Γιουβέντους – Ίντερ, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Έλτσε-Ατλέτικο Μαδρίτης, Novasports1 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

23:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Γ’ μέρος, Novasports Primeκαι στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

24:00 Novasports FootballClub, Novasports Prime καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Ντέμη Νικολαϊδη και τον Γιάννη Πάγκο

 

Πέμπτη12 Μαΐου

19:30 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Φάση των «16», Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: ΡεάλΣοσιεδάδ-Κάδιθ, Novasports Prime σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Βαγιεκάνο-Βιγιαρεάλ, Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

21:30 Βελγικό πρωτάθλημα JupilerProLeague PlayOff 4η αγωνιστική: Άντερλεχτ-Αντβέρπ, Novasports3 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

21:30 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Φάση των «16», Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander: Ρεάλ Μαδρίτης-Λεβάντε, Novasports Prime σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

 

Παρασκευή 13 Μαΐου

12:00 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Α’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

15:30 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Β’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

17:45 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Γ’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

20:00 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Δ’ Προημιτελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

20:45 The Betsson Matchday Preview, Novasports Prime καθώς και στο WebTV και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη

21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Play Off: Άσκολι-Μπενεβέντο, Novasports Startσε περιγραφή τουΓρηγόρη Παπαβασιλείου

21:45 EFL Championship PlayOff Ανόδου 1ος αγώνας: Λούτον-Χάντερσφιλντ, Novasports Prime σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Β’ Κατηγορία Ισπανικού πρωταθλήματος LaLiga SmartBank: Ρεάλ Σοσιεδάδ Β-Αλμερία 40η αγωνιστική Novasports1 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

 

Σάββατο 14 Μαΐου

03:00 BKFC Fight Night 8 Omaha, Novasports6

13:00 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Α’ Ημιτελικός, Novasports6  σε περιγραφή του ΔημήτρηΚαρύδα

16:00 Matchday Live, Novasports Prime με τον Αποστόλη Λάμπο

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga, 34η αγωνιστική: Βόλφσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου, Novasports2 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Ντόρτμουντ-Χέρτα, Novasports3 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπάγερ Λεβερκούζεν-Φράιμπουργκ, Novasports4 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Αρμίνια Μπίλεφελντ-Λειψία, Novasports5 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκλάντμπαχ-Χόφενχαϊμ, Novasports6 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Στουτγκάρδη-Κολωνία, Novasports Start σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μάιντς-Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Novasports Newsσε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Ουνιόν Βερολίνου-Μπόχουμ, Novasports Extra1 σε περιγραφή τουΆρη Γεωργίου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Άουγκσμπουργκ-Γκρόιτερ Φιρτ, Novasports Extra2 σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

17:00 EFL Championship PlayOff Ανόδου 1ος αγώνας, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Νότιγχαμ Φόρεστ, Novasports1 σε περιγραφή τουΙσίδωρου Πρίντεζη

18:00 WTA 1000 Internationali BNL dItalia Β’ Ημιτελικός, Novasports Extra3 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

20:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 9η αγωνιστική: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ, Novasports Primeκαι ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη και του Γρηγόρη Παπαβασιλείουκαι ρεπορτάζ των Βασίλη Κωνσταντόπουλου, Κωστή Μπότσαρη και Διονύση Στρούμπου

20:00 Ελληνικό πρωτάθλημα: Άρης-ΑΕΚ, Novasports2 και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή τουΓιάννη Πάγκου, ανάλυση του Αποστόλη Λάμπου και ρεπορτάζ τωνΕυγένιου Δαδαλιάρα, Γιώργου Βασιλείου και Θωμά Μίχου

21:00 Αγώνες πυγμαχίας Global Titans Ντουμπάι, Novasports Start σε περιγραφή του Θάνου Σολούκου

22:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Αποστόλη Λάμπο

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1, 37η αγωνιστική: Μονπελιέ – Παρί Σεν Ζερμέν, Novasports3 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Νις – Λιλ, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Ρεν – Μαρσέιγ, Novasports5 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Λιόν – Ναντ, Novasports6 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μονακό – Μπρεστ, Novasports News σε περιγραφή τουΤάσου Μπαϊρακτάρη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Στρασμπούρ – Κλερμόν, Novasports Extra1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

 

Κυριακή 15 Μαΐου

14:00 Τένις WTA 1000 Internationali BNL dItalia Τελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

14:30 Βελγικό πρωτάθλημα JupilerProLeague, PlayOff 5ηαγωνιστική: Αντβέρπ-ΚλαμπΜπριζ, Novasports4 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie, 34η αγωνιστική: Φίτεσε-Άγιαξ, Novasports Primeσε περιγραφή τουΙσίδωρου Πρίντεζη

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Τσβόλε-Άιντχοφεν, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

16:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga, 34η αγωνιστική: Νυρεμβέργη-Σάλκε, Novasports3 σε περιγραφή τουΓιώργου Βασιλείου

16:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga, 34η αγωνιστική: Βέρντερ Βρέμης-Ρέγκενσμπουργκ, Novasports4 σε περιγραφή τουΗλία Βλάχου

18:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος, Novasports Primeκαι στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα SuperLeagueInterwetten, Play Out 7η αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης, Novasports2 και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου, ανάλυση του Γιαννίκου Δούσκακαι ρεπορτάζ τουΓιώργου Αργυρόγλου

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα JupilerProLeague: Άντερλεχτ-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, Novasports Start σε περιγραφή τουΆρης Γεωργίου

19:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Λεπτό προς Λεπτό το ισπανικό πρωτάθλημα LaLigaSantander, Novasports Prime με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

19:30Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander, 37η αγωνιστική: Ατλέτικο Μαδρίτης-Σεβίλλη, Νovasports1 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Κάδιθ-Ρεάλ Μαδρίτης, Novasports3 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Χετάφε-Μπαρτσελόνα, Novasports4 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Βιγιαρεάλ-Ρεάλ Σοσιεδάδ, Novasports5 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Αθλέτικ Μπιλμπάο-Οσασούνα, Novasports6 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Μπέτις-Γρανάδα, Novasports News σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Λεβάντε-Αλαβές, Novasports Extra1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Εσπανιόλ-Βαλένθια, Novasports Extra2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα LaLiga Santander: Μαγιόρκα-Βαγιεκάνο, Novasports Extra3 σε περιγραφή τουΤάσου Μπαϊρακτάρη

19:30 Ισπανικόπρωτάθλημα LaLiga Santander: Θέλτα-Έλτσε, aslive 21:30 Novasports1 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ LegaSerieA, Play Off, Θέσεις 1-8, Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

23:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS: Seattle Sounders FCMinnesota United, Novasports5 σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

 

Δευτέρα16 Μαΐου

21:45 MondayFootballClub, Novasports Prime καθώς και στο WebTV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Ντέμη Νικολαϊδη και τον Γιάννη Πάγκο

21:45 EFL Championship Αγγλίας PlayOff Ανόδου Επαναληπτικός αγώνας Χάντερσφιλντ-Λούτον, Novasports2

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος LaLiga SmartBank: Οβιέδο-Σαραγόσα, Novasports Start

Ακολούθησε το mikrofwno.gr στο Google News, στο Facebook, στο Instagram και στο Twitter για να ενημερώνεσαι για τελευταία νέα σε πολιτισμό και lifestyle.