• Follow us
  • papaRinoλογίες

    20938899_10155611246003850_2100266917_n

  • Τα πάντα για τη Eurovision

    eurovisionistas_logo

  • Γίνε μέλος της συντακτικής μας ομάδας

    21427304_10210542500020534_5305682434521126079_o

  • Τα τελευταία νέα στο χάρτη της νυχτερινής διασκέδασης

    pistes2017_min

Η Mariah Carey ανακοίνωσε την έναρξη της ευρωπαϊκής της περιοδείας της “Sweet sweet fantasy”

Mετά τη σκηνοθεσία και τη συμμετοχή της στη ταινία “A christmas melody“, την έκδοση του Χριστουγεννιάτικου βιβλίου της για παιδιά “All i want for christmas is you“, την προώθηση του “Game of war” και τη δική της σειρά της με προιόντα της εταιρείας καλλυντικών MAC, η ντίβα της ποπ και r’n’b σκηνής Mariah Carey ανακοίνωσε την έναρξη της περιοδείας της στην Ευρώπη “Sweet sweet fantasy“, η οποία είναι η πρώτη μετά από 13 χρόνια.

Το πρώτο show θα γίνει στο Glasgow της Σκωτίας την τρίτη 15 Μαρτίου 2016 και θα συνεχιστεί στο Leeds, Birmingham, Manchester, Cardiff κλείνοντάς τη στο Λονδίνο στο Ο2 Arena.

Eπίσης θα εμφανιστεί σε Λουξεμβούργο, Βέλγιο, Δανία, Νορβηγία, Σουηδία, Φινλανδία, Λιθουανία, Πολωνία, Γερμανία, Ιταλία, Αυστρία, Ελβετία, Γαλλία.

Συνολικά θα κάνει 23 συναυλίες στην Ευρώπη και 2 στη Νότιο Αφρική, τη 1 και 2 Μαιου στο  Γιοχάνεσμπουργκ.

Τα εισητήρια θα είναι διθέσιμα για το κοινό από τις 18 Δεκεμβρίου και για τα μέλη από τις 15.

Όπως δήλωσε η Carey “Είμαι τόσο ενθουσιασμένη που θα ερμηνεύσω για όλους εσάς. Υπόσχομα ιότι θα μοιραστούμε τις πιό απίστευτες στιγμές μαζί και έχω τόσες πολλές εκπλήξεις για σας!”

Δείτε τις ημερομηνίες:

Thu 17 Mar-16 UK, Leeds First Direct Arena
Fri 18 Mar-16 UK, Manchester Manchester Arena Sun 20 Mar-16 UK,
Birmingham Barclaycard Arena Mon 21 Mar-16 UK,
Cardiff Motorpoint Arena Wed 23 Mar-16 UK,
London O2 Arena Sat 26 Mar-16 Luxembourg Rockhal Sun 27 Mar-16 Belgium,
Brusells Forest National Tue 29 Mar-16 Denmark,
Copenhagen Forum Thu 31 Mar-16 Norway,
Oslo Spektrum Sat 02 Apr-16 Sweden,
Stockholm Ericsson Globe Mon 04 Apr-16 Finland,
Helsinki Hartwall Wed 06 Apr-16 Estonia,
Tallinn Saku Arena Thu 07 Apr-16 Latvia,
Riga Arena Riga Sat 09 Apr-16 Lithuania,
Kaunas Kaunas Arena Mon 11 Apr-16 Poland,
Krakow Tauron Arena Wed 13 Apr-16 Germany,
Cologne Lanxess Thu 14 Apr-16 Germany,
Munich Olympiahalle Sat 16 Apr-16 Italy,
Milan Medioianum Forum Mon 18 Apr-16 Switzerland,
Zurich Hallenstadion Tue 19 Apr-16 Austria,
Vienna Stadthalle Thu 21 Apr-16 France,
Paris Bercy Sat 23 Apr-16 Holland,
Amsterdam Ziggo Dome Sun 01 May-16 South Africa,
Johannesburg Ticketpro Dome Mon 02 May-16 South Africa, Johannesburg Ticketpro Dome

Tags:

  • Show Comments (0)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

one × three =

Ads